GRHGORIS asked 4 weeks ago

καλησπέρα θα ήθελα να μάθω αν μπορεί ο πρόεδρος της κοινότητας να δώσει βεβαίωση μόνιμης κατοικίας ?

1 Answers
all3web Staff answered 3 weeks ago

Η χορήγηση της βεβαίωσης μονίμου κατοικίας ρυθμίζεται στη διάταξη του άρθρου 279 του Ν. 3463/2006
Η ιδιότητα του μονίμου κατοίκου βεβαιώνεται από τον δήμαρχο ή τον πρόεδρο της κοινότητας και χορηγείται, εφόσον προκύπτει η πραγματική εγκατάσταση στους δήμους ή τις κοινότητες αντίστοιχα.